گروه صنعتی تیروژ
تولید کننده انواع مقاطع پروفیل یو پی وی سی UPVC
معرفی  UPVC
یو پی وی سی در دهه 60 میلادی در کشور آلمان ساخته شد که در ابتدا با مشکلات فراوانی از جمله نرم کنندگی و خاصیت انعطاف پذیری همراه بود.
بعد از سالها تولید کنندگان مواد خام فرمولاسیون جدیدی را ارائه دادند که با افزودن مواد مختلفی مثل ضربه گیرها، نرم کننده ها، مواد ضد احتراق، روان کننده ها و ... موفق شدند که پروفیل های تولیدی را حتی در شرایط سرد، سفت و محکم نگه دارند. انتخاب فرمولاسیون مناسب، همانطوریکه در آزمایش های بلند مدت نشان می دهد اطمینان خاطر از عدم فرسایش، زرد شدن، خوردگی و پوسیدگی پنجره های یو پی وی سی به مصرف کنندگان ارائه نمود.
امروزه استفاده از نامناسب از منابع انرژی می تواند صدمات جبران ناپذیری را به چرخه اقتصاد کشور وارد نماید. در این خصوص بخش ساختمانی دارای سهم حدود 35 درصد از مصرف انرژی است که سهم بالایی را به خود اختصاص داده است. حدود 30 درصد از اتلاف انرژی در ساختمان از طریق پنجره ها صورت می پذیرد که این موضوع لزوم استفاده از پروفیل های UPVC در درب و پنجره های دو جداره را نشان می دهد.
سابقه پروفیل های UPVC در ایران
تولید پروفیل ساخت  درب و پنجره های یو پی وی سی در اواخر دهه 50 در ایران احداث گردید و با اینکه در سالهای بعدی واحدهای تولیدی دیگری در زمینه تولید پروفیل UPVC احداث شدند، اما به دلایل مختلف واحدهای موجود حجم عمده پروفیل مصرقی واحدهای مونتاژ را از منابع خارجی تولید پروفیل UPVC تامین می کنند.
از سال 1380 با حمایت سازمان بهینه سازی مصرف سوخت از تولید و استفاده از پروفیل های UPVC، استفاده از این محصولات روز به روز بیشتر شده است.